Co znaczy mózgowie bez podejrzanych zmian ogniskowych?

Badanie MR głwy bez kontrastu Badanie bez kontrastu wykonaano w sekwencjachPropeller T2, FLAIR, frFSE T2, 3D T1 BRAVO,DWI przeglądowo,w płaszczyznach poprzecznych, strałkowych i czołowych, w warstwach grubości 2mm,4mm i 5mm. Opis I wnioski jak w opisie: Mózgowie bez podejrzanych zmian ogniskowych. Uogólnione zaniki korowe z zastępczym poszerzeniem przymózgowych przestrzeni płynowych w części namiotoewj oraz w tylnym dole czaszki. Układ komorowy nieprzemieszczony, nieuciśnięty. Jak to zinterpretować? Czy jest się czego bać Mężczyzna 63 lata. Serdecznie dziękuje za odpowiedź.
MĘŻCZYZNA, 63 LAT ponad rok temu

Agresja u dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.

Zbyt mało danych. Nie podał Pan z jakiego powodu wykonano badanie MR. Wynik nie budzi niepokoju, nie sugeruje groźnych zmian. Zaniki korowe mogą występować z powodu wieku, chorób towarzyszących, nałogów itp. Wskazana konsultacja neurologiczna

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty