Co znaczy obecność przeciwciał przeciwjądrowych o typie świecenia jąderkowym?

Witam,proszę interpretację wynikow. Od 5 lat choruje na Hashimoto wyniki TSH 3.21, T4 w normie, czynnik reumatoidalny 24. ANA2, w surowicy krwi stwierdzono obecność przeciwciał przeciwjądrowych o typie świecenia jąderkowym w miania 1:160 oraz przeciwciał przeciwcytoplazmatycznych w mianie 1:160. Od 2 miesięcy odczuwam bardzo silne bóle nóg, zaczynające się od stóp i promieniujące przy nadmiernym obciążeniu do łydek a czasem ud. Usg stawów skokowych i rtg stóp nic nie wykazało Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Wskazana konsultacja reumatologa . Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć