Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co znaczy podwójne widzenie jednym okiem?

Podwójne widzenie jednym okiem - co to za objawy ? Witam serdecznie, mam 52 lata i jestem nauczycielem. O zdrowie raczej dbam, badania okresowe przeprowadzam rzetelnie. Na cukrzycę nie choruję. Jedynie leczę się na niewielkie nadciśnienie tętnicze. Od jakiegoś czasu zauważyłem pogorszenie wzroku. Polega to na tym, że jednego dnia jednym okiem widzę podwójnie czytany tekst z pionowym przesunięciem i bardziej jest on rozmazany. Z kolei następnego dnia dzieje się to samo z drugim okiem, pierwsze wraca do normy. Objawy te zauważyłem, gdzieś w połowie roku (może wcześniej) i natychmiast udałem się z wizytą do okulisty. Rutynowe badania nic nie wykazały poza tym, że używając szkieł korekcyjnych - 1,75 (obustronnie) okulista stwierdził iż wystarczające będą -1,50. Minęło kilka miesięcy, a w tym czasie objawy te kilkukrotnie się powtórzyły. Nawet w tej chwili pisząc ten tekst ma to miejsce – lewe oko w porządku, prawe podwójny tekst. Co mogę więcej zrobić skoro wizyta w gabinecie okulistycznym nic nie wykazała ??? Z góry dziękuję za informację i pomoc. Serdecznie pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 51 LAT ponad rok temu

Skąd biorą sie wady wzroku?

Witam,
opisane objawy są dość charakterystyczne dla zaćmy.

Dwojenie neurologiczne czyli będące wynikiem złego działania układu nerwowego zawsze jest obuoczne. To znaczy nie ma go jak się patrzy jednym okiem na świat.Każde oko z osobna dobrze widzi ale razem podwójnie.

Podwójne widzenie jednym okiem powstaje gdy soczewka twrdzieje , pojawia się zaćma i światło ulega róznym rozszczepieniom wchodząc do oka.

To oczywiście moje przypuszczenie bez badania pacjneta!

Objawy będą narastać z czasem. Pytanie na ile to Pani przeszkadza?
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy