Co znaczy przednia część masy sięgająca do tylno-górnej ściany pęcherza moczowego?

Mężczyzna lat 65.Rak odbytnicy po leczeniu op. RT kontrola. Opis badania. Kikut odbytnicy w ok. 4 cm. powyżej odbytu obejmuje masa o policyklicznych zarysach o wymiarach ok. 60x40x53 mm, ulegająca wzmocnieniu kontrastowemu - obraz przemawia za wznową Tu. Masa obejmuje okolicę przedguziczną i przedkrzyżową do wysokości 54. Zatarte zarysy ściany kikuta odbytnicy w obrębie masy. W obrębie zmiany widoczny jest pasmowaty obszar hipodensyjny z metalicznymi szwami w otoczeniu - płyn w zniekształconym świetle kikuta odbytnicy. Do górnej części masy bez wyraźnej granicy przylegają jelita cienkiego. Przednia część masy sięga do tylno-górnej ściany pęcherza moczowego, obustronnie nie są widoczne pęcherzyki nasienne (prawdopodobnie objęte zmianą), zatarta granica między zmianą a tylno-górną powierzchnią gruczołu krokowego.

Lek. Tomasz Budlewski

opis wskazuje na wznowe procesu nowotworowego . Konieczna wizyta u onkologa