Co znaczy przepływ miąższowy power dopler miernie wzmożony?

Witam, moje wyniki TSH nieoznaczalne, FT3 8,32 (norma do 6,6), FT4 18,18 (norma do 14,44). Wynik usg: płat prawy 1,84x2,07x5,0cm echogeniczność niejednorodna, nieco obniżona, obecne obszary o obniżonej echogeniczności; płat lewy 1,72x1,78x5,1cm echogeniczność niejednorodna nieco obniżona. Przepływ miąższowy Power dopler miernie wzmożony. Cieśń4,5 mm. Przy tym nie mam objawów nadczynności tarczycy, a wręcz przeciwnie: w ostatnim czasie przytyłam, mam suchą skórę, niskie ciśnienie, ciągle jestem senna. Proszę o interpretację wyników.

Lek. Wojciech Zygmunt

Wyniki badań hormonalnych wskazują na pierwotną nadczynność tarczycy. Niejednorodna echogeniczność może świadczyć o zmianach zapalnych w obrębie tarczycy. Wzmożony przepływ krwi przez tarczycę najczęściej sugeruje chorobę Gravesa-Basedowa. Ze względu na nietypowy przebieg kliniczny polecam dalszą obserwację u endokrynologa. Pozdrawiam i życzę zdrowia.