Co znaczy przepuklina siodła tureckiego?

Witam. Mam 25 lat i jestem kobietą. Ostatnio byłam u okulisty ponieważ mam podejrzenie jaskry. Dał mi skierowanie do szpitala neurologicznego. Tam wykonano mi tomografia komputerowa i rezonans magnetyczny z kontrastem. W rezonansie wyszło że mam przepukline siodła tureckiego. Co to znaczy? Czy jest to groźne? Dodam że nieraz miewam bóle głowy i również mam nadciśnienie. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Proszę omówić z Neurologiem leczącym Opisy badań do interpretacji klinicznej. Często opisywane przepukliny siodła tureckiego
Z opisu MRI i wyników badań zacytowanych, wygląda, że nie ma powodów do niepokoju Opis MRI : minimalne zmiany; często opisywane: " Badanie MR głowy wykonano w sekwencji TSE w obrazach T1, T2, pd-zależnych w płaszczyznach poprzecznych, strzałkowych i czołowych. Podano paramagnetyczny środek kontrastujący. Obustronnie w istocie białej okołokomorowo i podkorowo stwierdzono obecność pojedynczych, drobnych, rozsianych, nieprawidłowych obszarów wysokosygnałowych w obrazach T2-zależnych i w sekwencji FLAIR o charakterze demielinizacyjnym, pozapalnym lub naczyniopochodnym niedokrwiennym. Obecna jama przegrody przezroczystej. Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony, nieprzemieszczony. Ciało modzelowate kształtne, bez zmian ogniskowych. W badaniu po podaniu paramagnetyku nie stwierdza się cech patologicznego wzmocnienia kontrastowego. Nie stwierdzono cech wzmożonego ciśnienia śródczaszkowego. Płynowe przestrzenie przymózgowe prawidłowe. Pogrubienie błony śluzowej w sitowiu "
Cieszę się, że obecny obraz MRI i angio MR głowy w zasadzie prawidłowy " opis:
Ważny PACJENT I OBJAWY NEUROLOGICZNE, inne schorzenia...TK i MRI do interpretacji klinicznej; po konsultacji .
Okresowo pełna konsultacja neurologiczna: wywiad, badanie, przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Wskazane regularne kontrole u Neurologa ; z dotychczasową dokumentacją, wynikami badań ; Pozdrawiam i zapraszam