Co znaczy przewlekłe, polipowate zapalenie błony śluzowej nosa z ogniskową metaplazją płaskonabłonkową?

Witam, proszę o pomoc i wyjaśnieniu wyniku z hist. patologii. Miałam wyciany nie dawno polip z nosa (pierwszy był usuwany w wieku 17 lat, a drugi razem z pęcherzykiem żółciowym) ten był trzeci. Na wyniku mam napisane ze polip we fragmentach o łącznej śr. 2,5 cm. ROZPOZNANIE MIKROSKOPOWE: Przewlekłe, polipowate zapalenie błony śluzowej nosa z ogniskową metaplazją płaskonabłonkową.

Metaplazja to pewnego rodzaju zmiana nabłonka jego wyglądu struktury a także funkcji nie jest ona nowotworem natomiast na jej podłożu może dojść do rozwoju nowotworu jeśli usunięto taką zmianę to można powiedzieć że bardzo dobrze na pewno należy zostać pod kontrolą lekarza który operował pacjenta