Co znaczy pulsowanie w klatce w określonym punkcie?

Witam. Jestem mezczyzna i mam 29 lat. Mam nietypowy problem. Od dluzszego czasu czuje pulsowanie w klatce w okreslonym punkcie. jest to obok lewej pachy, pod lewym ramieniem. Jest to definitywnie moje tętno. niektore noce nie daje mi to spac. mam tez dosc wysoki puls w okolicach 90-100, od dawna biore Beto ZK 25 z tego powodu, jednak ostatnio nastapilo pogorszenie. na jakie badania sie udac? co to moze oznaczac?

Lek. Katarzyna Szymczak

Na pewno trzeba osłuchać serca, żeby ocenić czy prawidłowo pracuje, dalej konieczne może być echo serca oraz USG tętnic.