Co znaczy ryzyko zahamowania wzrostu płodu 1:80?

Otrzymałam od lekarza prowadzącego ciążę wiadomość, że z testu pappa wyszło ryzyko zahamowania wzrostu płodu 1:80. Następna wizyta za miesiąc a lekarz napisał że omówimy to dopiero wtedy. Co to oznacza i czy mam się martwić? To moja pierwsza ciąża, 12 tydzień, mam 25 lat

Lek. Michał Lenard

Oznacza to, że statystycznie na 80 ciąż z takim wynikiem testu PAPPA 1 ciąża przestanie się rozwijać. Póki co nie należy się zamartwiać. Pozdrawiam!