Co znaczy skracająca się szyjka macicy?

Witam! W 24 tygodniu ciaży trafiłam do szpitala, gdzie wykryto skracającą się szyjkę macicy. Na usg lekarz określił stopień dojrzałości łożyska jako II. W 27 tygodniu ponownie trafiłam do szpitala, z podejrzeniem cukrzycy ciążowej . Wtedy inny lekarz na usg określił stopień dojrzałości łożyska jako I, czyli powiedzmy prawidłowy. Zastanawia mnie czy poprzednio lekarz pomylił się, czy rzeczywiście powinnam się martwić, że łożysko się starzeje?

Lek. Tomasz Budlewski

Ocena jest subiektywna proponuje kierowac się zaleceniami lekarza prowadzącego ciąże