Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 4 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co znaczy taka morfologia mojej 3-letniej córki?

Witam odebrałam dzisiaj wyniki morfologii mojej 3 letniej córki. Niepokoi mnie tylko że ma leukocyty 5,38 MON%-Monocyty 10,6 MCHC-sr.stez.Hb w ertytr.31,3 Reszta jest wszystko w normie. Ostatni raz chorowała w marcu. Badania były robione bo miała mieć wyciętego migdala
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Co to jest hiperlipidemia?

Hiperlipidemia jest zaburzeniem gospodarki lipidowej organizmu i stanowi ważny czynnik rozwoju miażdżycy. Jest to rezultat siedzącego trybu życia, nieprawidłowego odżywiania, nadwagi, ale też wynik predyspozycji genetycznych. Hiperlipidemia posiada swoje odmiany, o czym opowiada kardiolog dr Piotr Gryglas.

Lek. Bartosz Szarawarski
32 poziom zaufania

Uważam, że te wyniki są w normie. Zarówno liczba leukocytów ( powyżej 4 tysięcy), jak i odsetek monocytów (do 12%) są prawidłowe. Jeżeli stężenie hemoglobiny jest w normie, proszę nie przejmować się nieznacznym obniżeniem MCHC. Proszę wiedzieć, że wiele laboratoriów nie określa norm dla konkretnego wieku dziecka, a jedynie dla całej populacje pacjentów w wieku 1-18 rż, stąd zawsze dobrze jeżeli lekarz zerknie na wyniki. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy