17 tc a niski puls

Jestem w 17 tc. Moj puls w spoczynku np jak teraz lezę w łóżku to mam 61 . Czy to nie jest za mało wyczytałam że powinien puls w ciazy wzrastać.na wizytach u lekarza zawsze mam z 85 bo ide po schodach a potem w gabinecie kolejna gimnastyka ważenie siadam i od razu mierzenie. Zwróciłam na to uwagę bo w pierwszej ciąży mialam puls zawsze wysoki nawet w czasie odpoczynku po 90. Z czego może wynikać tak niski puls w 17 tc? Czy w stanie spoczynku jest to wartość normalna czy może są jakieś powody do niepokoju? może inaczej do tego bym podchodziła gdyby właśnie nie fakt, że w czasie pierwszej ciąży wyglądało to nieco inaczej. Czy mogło mi się to trochę pozmieniać? Czy puls 61 w stanie spoczynku w 17 tc to normalna wartość czy powinnam coś z tym zrobić? I jeśli tak to co? Z góry dziekuję za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam.

Lek. Michał Lenard

Puls może się obniżać w czasie odpoczynku. Pani objaw nie budzi niepokoju, tym bardziej, że puls mieści się w granicach normy. Pozdrawiam!