Co znaczy ten problem z jedzeniem w szkole u córki?

Witam Moja 4 letnia córka od kilku dni prawie w ogóle nie je w przedszkolu. 2 tyg. Temu miała malą rewolucje żołądka ( w postaci jednodniowego rozwolnienia-ale nic poza tym) Potem tylko przez 3-4 dni gorzej jadła. Niby w domu je całkiem normalnie, o tyle w przedszkolu prawie wcale. Pani przedszkolanki to trochę martwi . Rozmawiałam z córką czy może czym się denerwuje ( był to okres świąteczny, było dużo wymieszanych gruo etc) ale nie potrafi mi konkretnie powiedzieć. Mówi tylko,że Pani czasem każe jej jeść.... I że dzieci z innej grupy się na nią patrzą. Czy stres u dziecka może wywołać taki skutek? Dodam,ze np.wczoraj prawie nic, nie tknela w przedszkolu, za to jak przyszla do domu, to zjadła 2 porcje obiadu Córka zawsze pięknie jadła dlatego zastanawiam się co mogę zrobić w tej sytuacji? Z góry dziękuję za odpowiedź. Mama

Dzień dobry, rewolucja żołądkowa to nieprzyjemne doświadczenie dla córki. Być może odczuwa obawę przed spożywaniem posiłków w przedszkolu. Może być to związane z nieśmiałością i poczuciem że jest się obserwowanym przez inne dzieci. Warto porozmawiać z córką na ten temat. Jak myśli co mogłoby jej pomóc. O tym że inne dzieci również mogą odczuwać podobne trudności. Z panią w przedszkolu aby nie przymuszać dziecka do jedzenia oraz nie rozmawiać przy córce ile i co zjadło dziecko. To wprowadza kryterium oceny zależnej od jedzenia. Starać się nie porównywać z tym jak jedzą inne dzieci. W razie utrzymywania się trudności proszę skorzystać z pomocy psychologa dziecięcego.

Pozdrawiam

Dorota Nowacka