Czy takie jedzenie może spowodować wymioty u córki?

Dzień dobry, moja córka ma 15 lat i praktycznie nigdy nie zjadała owoców czy warzyw ze skórką, nawet pomidora czy rzodkiewki. Czy jeśli teraz by zjadła to by wymiotowała?

Dzień dobry,

Z jakiego powodu Pani córka nie je skórek od warzyw i owoców? Dlatego, że nie lubi ich jeść, czy występują jakiekolwiek dolegliwości typu wzdęcia, bóle brzucha, biegunki? Jeżeli występuje złe samopoczucie to najlepiej nadal obierać warzywa i owoce, lub spożywać owoce i warzywa ze skórką w formie musów, przecierów, koktajlów (cały czas obserwując organizm). Można je poddać krótkiej obróbce termicznej. Natomiast jeżeli nie były spożywane ze względu na walory smakowe, to należy stopniowo wprowadzać w niewielkiej ilości i obserwować organizm. W miarę upływu czasu zwiększać ilość produktów spożywczych ze skórką. W razie wystąpienia jakichkolwiek bolesności, biegunek czy wymiotów proszę zmniejszyć lub ponownie całkowicie obierać owoce i warzywa. Jest to kwestia indywidualna, ciężko jest przewidzieć reakcję, ponieważ każdy organizm jest inny. Proszę też nic nie robić na siłę, córka może bardzo szybko się zniechęcić do jedzenia. Najważniejsze jest wsłuchiwanie się w organizm i obserwowanie.