Jak najlepiej spożywać pomidory?

Czy lepiej jest obrać skórkę pomidora, czy po umyciu można jeść kawałki pomidora razem ze skórką? Analogiczne pytanie mam do papryki?

witam,
skórka pomidora może być ciężkostrawna, analogicznie papryki.
Aczkolwiek jeżeli nie ma problemów z trawieniem, nie ma potrzeby usuwania ich przed spożyciem.
pozdrawiam

Jeżeli nie ma Pan problemów z żołądkiem - nawet wskazane jest jedzenie warzyw takich jak pomidory czy papryka ze skórką. To pod skórką jest najwięcej witaminy C, to ona jest źródłem błonnika - a w sumie właśnie ze względu na te dwa składniki jemy warzywa.
Jednak, co jest istotne - zawsze dobrze przeżuwamy każdy kęs! Dokładne gryzienie to podstawa.

Natomiast jeżeli odczuwa Pan dyskomfort, zgagę etc. po spożyciu pomidorów czy papryki ze skórką-należy je obierać. Najważniejsza jest indywidualna tolerancja produktów, trzeba siebie obserwować i słuchać swojego organizmu.

Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.