Czy można zachorować po zjedzeniu nieumytych winogron?

zjadłam brudne winogrona czy moge zachorować?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Ogólnie mówiąc możliwa jest infekcja w przypadku zażycia jakichkolwiek nieumytych owoców czy też warzyw. Zdecydowanie proszę zatem na przyszłość o tym pamiętać, by myć wszystkie owoce i warzywa!

Witam serdecznie!
Na nieumytych warzywach oraz owocach mogą znajdować się pozostałości pestycydów, środków ochrony roślin czy innych zanieczyszczeń. Nieumyte produkty spożywcze mogą na swojej powierzchni zawierać jaja pasożytów, odchodów zwierząt. Dlatego zawsze przed obieraniem warzyw ze skórki, przed obróbką, czy też przed zjedzeniem powinniśmy umyć dokładnie warzywa i owoce, szczególnie jeśli mają je zjeść dzieci.
Pozdrawiam,
Patrycja Kłósek