Co znaczy to napięcie w odbycie?

Witam, Chciałabym Państwa zapytać o wstydliwa dolegliwosc, a mianowicie: Wczoraj nad ranem, w ubikacji wydalalam stolec i po wszystkim poczułam że cały czas odczuwam napięcie w odbycie, teraz też(dzień po tym zdarzeniu)...gdy siedzę i chodzę, odczuwam ból...kiedy w toalecie próbowałam podcierac sie papierem, również w okolicach odbytu poczułam ból....Szanowni Państwo, co mi dolega....zaznaczam, że mam 19 lat, piszę maturę i jem baaardzo niezdrowo. Ślicznie dziękuję za odpowiedź.

Lek. Katarzyna Szymczak

Może to za skutek stresu albo to hemoroidy? Jeśli objawy będą się utrzymywać sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam