Pieczenie okolicy odbytu

Mam 27 lat ostatnio przy częstszym wypróżnianiu się do 3-4 razy dziennie zauważyłem, że piecze mnie odbyt, zaznaczam,że wycieram się delikatnym papierem rumiankowym. Po tych wypróżnieniach piecze mnie w odbycie i chodząc tak kilka razy w ciągu dnia do toalety przy kolejnym "podcieraniu" pojawiają się ślady krwi na papierze. Zaznaczam, że nie widzę krwi na stolcu ani jej wymieszanej. W 2012 r. miałem wykonywaną kolonoskopię z powodu IBS. Co to może być martwię się tym pieczeniem i śladami krwi.

Lek. Tomasz Budlewski

Jedną z możliwości są hemoroidy. Proponuję koniecznie udac się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu lekarz zdecyduje o konieczności konsultacji chirurgicznej lub zastosuje odpowiednie leczenie.