Co znaczy wynik przy biegunkach trwających od 8 lat?

Zrobiłam (bez skierowania lekarza) rm jamy brzusznej ze względu na biegunki trwające od 8 lat i czasowe bóle w lewym boku. W opisie mam taka informacje: „zwraca uwagę zmniejszenie odległości pomiędzy aorta i t krezkowa górna na poziomie IV odcinka dwunastnicy co może nasuwać podejrzenie zespołu t krezkowej górnej- do weryfikacji klinicznej” Reszta opisu bez zmian. Proszę zatem o informacje co to za choroba, jakie jest jej leczenie i jakie są w niej rokowania? Proszę również o informacje czy są w Polsce specjaliści zajmujący się ta jednostka chorobowa? Do jakiego konkretnie lekarza mam się zgłosić?

Lek. Tomasz Budlewski

proszę koniecznie zgłosić się do gastroenterologa i kierować się jego zaleceniami.