Co znaczy wynik testu obciążenia glukozą przy Hashimoto?

Witam, Mam stwierdzoną chorobę hashimoto i niedoczynnośc tarczycy, zostałam ostatnio skierowana na test obciążenia glukozą. Wyniki glukoza 89,19mg/dL, glukoza po 2 godz. 45,82mg/dL. Czy taki wynik jest w normie? Ostatnio jestem bardzo senna i zmęczona i zastanawiam się czy to nie przez ten cukier. Bardzo proszę o interpretację wyniku i z góry bardzo dziękuję :-)

Lek. Katarzyna Szymczak

Drugi wynik bardzo niski, czy były jakieś objawy? Wskazana kontrola u lekarza zlecającego badanie, być może wykonanie przedłużonego testu obciążenia glukoza z oceną dodatkowo po 1 i 3 godzinie.
Pozdrawiam

Dzień dobry,

wynik na czczo jest prawidłowy, natomiast po 2 godzinach pomiar jest za niski.
Proszę się skontaktować z lekarzem rodzinnym w celu dalszej diagnozy.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga