Co znaczy wysoki poziom triglicerydów?

Mój mąż(45 lat)odczuwa kłucia w klatce piersiowej.Zrobił badania krwi.Ma wysoki poziyom trójglicerydów 5,61 mmol/l przez co nawet LDL nie mógł nie mógł być policzony,HDL 1,2 mmol/l,a cholesterol całk.6,6. Na EKG wyszło niedokrwienie podwsierdziowe ściany dolnej.Zrobił badanie echa serca oraz test wysiłkowy,które to badanie mój mąż źle zniósł,podniosło mu się ciśnienie 195/95,miał potworny ból z tyłu głowy.Nie stwierdzono ryzyka zawału.Ale coś jest nie tak,boję się. Proszę o pomoc,co robić? Dzięk

Lek. Katarzyna Szymczak

Wskazana dieta ubogotluszczowa, regularna aktywność fizyczna, unikanie używek, ogólnie zdrowy styl życia. Okresowa kontrola ciśnienia oraz sprawdzenie lipidogramu za ok 3 miesiące. W razie niepokojących objawów pilny kontakt z lekarzem.
Pozdrawiam