Co znaczy zniesienie lordozy szyjnej C5-C6, tylne centralne uwypuklenie krążka m/k?
Kobieta 51 lat mam od kilku lat problemy z kręgosłupem, brałam różne zastrzyki oraz leki i bez zmian. Opis mojego badania: TK kr. szyjnego - badanie jednofazowe bez kontrastu warstwami 1 mm przestrzenie C2-C7 w badaniu uwidoczniono -zniesienie lordozy szyjnej C5-C6 tylne centralne uwypuklenie krążka m/k zmniejszające rezerwę przed rdzeniową z odcinkowa presją worka oponowego. Proszę o wytłumaczenie mojego opisu badania i czy można to leczyć czy potrzebna jest operacja ?

KOBIETA, 50 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Wynik badania TK zobrazował zmiany zwyrodnieniowe oraz chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię.
Wskazana konsultacja z lekarzem prowadzącym celem ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.