Co zrobić aby poziom glukozy nie spadał?

Witam jakies poltora miesiaca temu diabetolog stwierdzil hipoglikemie reaktywna badania ogole ok krzywa cukrowa po kanapce na czczo 83,1 mg/dl godzine po jedzeniu 66.9 mg/dl dwie godz po 85.5 mg/dl mocz ok morfologia ok tsh 1.010 ulU/ml cholesterol calkowity trojglicerydy 116 mg/dl cholesterolr LDL 51.6 mg/dl cholesterol nie hdl 60 mg/dl cholesterol HDL 56 mg/dl sod i potas ok HbA1C hemoglobina glikowan 5.2% byl maly poziom c pepdtyd niewiem jaki lekarz zalecil diete caly czas stosuje sie do niej ale niestety teraz zauwazylam ze cukier zmowu spada osatnio mialam silne zawroty glowy cukier 67 bol glowy silny cukier 66 to takie pojedyncze epizody byly w tym tygodniu moze przy stresie mialam nerwowe dwa dni a dzis na czczo 89 1h po 80 2h po 78 sniadanie po 13 mialam przekaske odczuwalam jakby kolatania serca cukru nie zmierzylam poszalam na spacer i przed 16 cukier 65 nie czulam zadnych objawow mialam robione usg jamy brzusznej bez oceny pnia trzewnego wyszlo ok probny watrobowe ok od czego moga byc te spadki cukru skoko regorystycznie trzymam diete?czy wazna jest ocena pnia trzewnego bo lekarz wykonujacy usg stwierdzil ze nie da rady go obejrzec w usg juz niewiem co robic zaczymam sie tym martwic juz a wizyte u diabetologa mam dopiero w grudniu jaki sport moge uprawiac?ewentualnie jakie jeszcze musze wykonac badania dodam ze pare razy przed postawieniem diagnozy mialam takie ataki ze serce mi walilo jak oszale bylo mi slabo zawrtoty glowy oraz drgawki rece i nogi przechodzilo po cukierku lub soku mam 30 lat nie uprawiam sportu przez brak czasu na niego nie mam stresujacego trybu zycia a poziom kortyzolu byl w normie co mam robic aby cukier nie spadal?

Hipoglikemia może mieć różne przyczyny. U Pani przyczyna nie została określona. Jeśli uda się określić przyczynę, będzie szansa na określenie dalszego postępowania.

Jeśli bada Pani cukier na glukometrze- uwaga, nie wszystkie glukometry nadają się do oceny glikemii u takich pacjentów jak Pani.