Co zrobić, aby ten preparat się dobrze wchłonął?

Jestem na diecie bez produktów mlecznych z powodu alergii na białko mleka 10 miesięcznego syna. Jak powinnam stosować Calperos 500 aby był dobrze wchłaniany? 3 razy po 2 tabletki? Czy nie będzie to za duża dawka?

Dzień dobry,

preparat najlepiej jest przyjmować w pewnym odstępie (2-3h) od preparatów żelaza. Jeśli przyjmuje Pani leki na niedoczynność tarczycę, to także tu musi być zachowany odstęp 3-4h.

Dawkowanie: ma Pani bardzo dużą dawkę wapnia z tegoż preparatu. Jeśli jednak tak otrzymała Pani od lekarza, to zapewne miał ku temu powody. Proszę zwrócić uwagę na to, aby przyjmować także witaminę D w zalecanych przez lekarza dawkach. Może Pani te dwa preparaty przyjmować razem.

Przy dużych dawkach węglany wapnia może Pani odczuwać (ale nie musi) kłopoty ze zgagą/refluksem. Jeśli tak faktycznie będzie, proszę poprosić lekarza o zmianę preparatu - najlepiej na cytrynian wapnia, który jest nieco łagodniejszy dla żołądka.

Proszę też pamiętać, że duże dawki wapnia nie są wskazane przy skłonności do kamicy nerkowej. Warto pamiętać o wypijaniu dużych ilości wody, aby zmuszać nerki do pracy.

Więcej o suplementacji, żywieniu, dietetycy klinicznej znajdzie Pani tu: https://www.facebook.com/FoodDiet

Pozdrawiam ciepło

Ewa Ceborska-Scheiterbauer