Co zrobić, jeśli nie zażyłam jednej tabletki antykoncepcyjnej?

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne Daylette od czerwca ubiegłego roku, zostały mi ostatnie 4 tabletki placebo przed moją 2 miesięczną przerwą i zorientowałam się że któregoś dnia jednej nie zażyłam, bo mam o 1 za dużą, ciężko mi określić kiedy to się mogło wydarzyć, nie mniej jednak współżyję z partnerem bez dodatkowych zabezpieczeń. Czy istnieje ryzyko ciąży, co powinnam zrobić?

Witaminy w ciąży

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Tak naprawdę istnieje ryzyko ciąży. Ponieważ nie wie Pani kiedy doszło do pominęcia tabletki, niestety niewiele może Pani zrobić. Jedynym wyjściem jest wykonanie testu ciążowego.