Zażycie pigułki antykoncepcyjnej po 11 dniach przerwy

Stosuje tabletki antykoncepcyjne od 4 miesięcy , ostatnia 7 dniowa przerwa przedłużyła się, z powodu problemów z ze zdobyciem recepty. Pierwsza tabletkę z nowego opakowania powinnam zażyć w sobotę jednak zażyłam jedną dopiero dzisiaj ( wtorek -11 dzień przerwy), gdyż udało mi się dostać do lekarza i zdobyć tabletki. Oraz wczoraj ( poniedziałek) doszło do stosunku bez zabezpieczenia z moim mężczyzną. Co mam teraz zrobić ? Jakie jest ryzyko zajścia w ciąże ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ryzyko zajścia w ciążę jak najbardziej istnieje! Przerwa nigdy nie powinna być dłuższa niż 7 dni! W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży sugeruję wykonać test ciążowy po około 14 dniach od stosunku.