Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wymioty po zażyciu tabletki antykoncepcyjnej i stosunek

Witam Od pół roku zażywam tabletki antykoncepcyjne, regularnie o 22. Niestety 31 grudnia po zażyciu tabletki wymiotowałam. Stało się to około 24 godziny. W nocy z 31 na 1 odbyłam stosunek bez zabezpieczenia, nie zażywając dodatkowej tabletki. Zrobiłam to nastepnego dnia o 10:07. Dodam, że do końca opakowania zostały mi tylko 2 tabletki. Czy istnieje ryzyko ciąży? Co powinnam teraz zrobić? Czy powinnam nie stosować teraz przerwy 7 dniowej przyjmując kolejne opakowanie czy nie?
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Jeśli nie zażyła Pani dodatkowej tabletki tak naprawdę powinna Pani przyjąć kolejne opakowanie tabletek bez przerwy. Tylko takie postępowanie umożliwi zachowanie skuteczności antykoncepcji.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy