Co zrobić, jeśli podczas przeziębienia straciłam węch?

Witam. Od przeszło tygodnia jestem przeziębiona. Mam duży katar i lekki kaszel. Z nosa momentami wydmuchuję krwawo-żółtą wydzielinę. Pomagam sobie czasem kroplami do nosa, ale staram się niezbyt często ponieważ mam tendencję do ich nadużywania od dłuższego czasu. Mój problem polega na tym, że zupełnie straciłam węch. Nie czuje kompletnie nic, smaku też brak. Co powinna teraz zrobić, zaczynam się martwić bo trwa to już 6 dzień.

Lek. Katarzyna Szymczak

Może tak być w infekcji, jeśli problem będzie się utrzymywał po wyleczeniu konieczna jest kontrola u laryngologa.