Co zrobić w przypadku osłabienia mięśni zwieracza po stosunku analnym?

Czy osłabienie mięśni zwieracza po stosunku analnym dla się naprawić? Mój pierwszy i ostatni taki stosunek odbył się niecałe 2 lata temu. Jednak od tamtej pory czuję że mój zwieracz jest słabszy i martwię się, że mogłam go uszkodzić nieodwracalnie.(Nie mam problemu z nietrzymaniem gazów i tp., jednak czasami mimo podtarcia się dokładnie brudze bieliznę po jakimś czasie od skorzystania z toalety) Ćwiczenia mięśni kegla nie działają, możliwe, że robię je niepoprawnie i nie wiem gdzie się z tym udać. Czekam na odpowiedź, to dla mnie bardzo ważne.

Lek. Michał Lenard

Sugeruję wizytę u proktologa, który Panią zbada i oceni, czy faktycznie jest potrzeba leczenia. W razie potrzeby zdecyduje o odpowiednim postępowaniu. Pozdrawiam!