Co zrobić z problemami z erekcją po założeniu prezerwatywy?

Witam. Mam 19 lat i jestem kobietą. Współżyję ze swoim 20-letnim chłopakiem. Podczas pierwszego stosunku zawsze wszystko jest okej, natomiast przy drugim, po upływie czasu mniej więcej 15 min i po użyciu prezerwatywy pod koniec stosunku czasami zdarza się, że penis już nie chce zesztywnieć. Wcześniej zauważyłam, że w momencie założenia prezerwatywy penis już nie jest tak twardy. Czy może to być jakieś uczulenie? Partner twierdzi, że nie jest to moja wina, bo mimo to dalej ma ochotę na seks, aczkolwiek członek odmawia współpracy. Zastanawialiśmy się czy nie udać się wspólnie do ginekologa, czy jest to dobry pomysł? Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne od 2 lat, nigdy o nich nie zapominam, ale dalej obawiam się współżyć bez prezerwatywy. Czy jest duże zagrożenie, gdyby jednak te prezerwatywy odstawić?

Witam!
Przyczyn problemów ze wzwodem w opisanym przypadku może być kilka. Po pierwsze, kondycja mężczyzn potrzebuje dłuższej regenerecji po stosunku dla osiągnięcia gotowości do kolejnego. Drugą rzeczą jest, istotnie, prezerwatywa, która znacznie obniża wrażliwość na bodźce osiągane w czasie zbliżenia. Jeżeli jednak współżyjesz ze stałym partnerem, a także stosujesz regularnie antykoncepcję doustną, nie ma potrzeby stosowania prezerwatywy jako środka zapobiegającego zapłodnieniu.

Pozdrawiam