Co zrobić z przerośniętym migdałem u dziecka?

Moja córka lat 4, miała silny ból gardła, była apatyczna, ospała. Przespała dobę, potem trochę pomógł jej ibuprofen, jednak nie jadła kolejne 2 doby z powodu ostrego bólu gardła. Po zbadaniu lekarz stwierdził anginę, przerost asymetryczny migdałka podniebnego, powiększone węzły chłonne. Dostała antybiotyk - Duracef, poprawa samopoczucia i apetytu nastąpiła dopiero po 5 dobach, jednak migdał nadal mocno powiększony, bez przekrwień, węzły jeszcze powiększone. Zostały zrobione badania w kierunku mononukleozy, morfologia z rozmazem recznym, crp. Badania wszystkie dobre, bez cienia jakiejkolwiek infekcji? Jak mam to interpretować? Migdał jest przerośnięty. W wymazie na razie nic nie wychodowano? ;>

Ja bym był za usunięciem migdałka.

Pewnie i tak jest siedliskiem bakterii.

Poza tym powoduje zapewne problemy z oddychaniem i mową.

Sądzę, że lekarze się zdecydują na zabieg, jeśli jeszcze parokrotnie wystąpi infekcja gardła i migdałków.