Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 6 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co zrobić z przerzedzeniami?

Witam, mam 20 lat, jestem mężczyzną i moim problemem są przerzedzone włosy. Wiem, mam to już od dawna, ponieważ oglądałem zdjęcia sprzed 1,5 roku i wyraźnie to widać. Mam taki problem tylko z jedną stroną głowy. Wydaje mi się, że ten proces w ostatnim czasie bardziej się nasilił, włosy stały się cieńsze, zmieniły kolor na jaśniejsze oczywiście tylko z jednej strony głowy. Zaczesywanie tego miejsca nic nie daje, ponieważ po jakimś czasie same się układają i odsłaniają się te przerzedzenia. Bardzo bym prosił o jakąś pomoc, ponieważ jest to dla mnie dużym problemem. Dodaje także zdjęcia, żeby bardziej zobrazować problem. http://img837.imageshack.us/i/dsc00220eu.jpg/ http://img709.imageshack.us/i/dsc00236wl.jpg/

MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Witam serdecznie,

Przyczyn nadmiernego wypadania włosów jest bardzo wiele, poprzez choroby skóry, przyczyny hormonalne, czy choroby ogólnoustrojowe. Jeżeli do tej pory nie udało się Pan samemu uporać z problemem warto zastanowić się nad wizytą u dermatologa. Być może wskazane jest leczenie.

Zachęcam również do odwiedzenia lekarza rodzinnego i wykonania chociaż podstawowych badań laboratoryjnych (na przykład w kierunku niedokrwistości czy chorób tarczycy).

Warto zadbać także o swoją dietę - wzbogacić ją w witaminy i minerały.

Pozdrawiam

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy