Co zrobić z tym uczuciem piasku pod powiekami?

Dzień dobry! Mam duży problem z lewym okiem. Dziś podczas zapierania plamy na ubraniu do oka prosto z tubki prysnęła mi pasta bhp do rąk abrasiva. Jest to pasta z drobinkami. Ból przy tym był ogromny. Płuczę oko wodą i solą fizjologiczną. Zakropiłam także kroplami hyabak. Jednak nadal mam uczucie tak jakby piasku pod powiekami, przez co oko boli. Czy trzeba płukać i to samo minie? Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

dostanie się do oka środka chemicznego na pewno wymaga obfitego przemywania. Z Pani relacji wynika, że do oka dostała się pasta czyszcząca, która dodatkowo zawierała w sobie drobinki/granulki. Możliwe, że udało się sporą część tego detergentu z oka usunąć, ale mimo wszystko odczuwa Pani dalej obecność tych drobinek pod powieką, co stanowi duży dyskomfort. Zakropliła Pani również krople do oka, licząc na wypłukanie środka, jednak ten zabieg nie przyniósł oczekiwanego skutku. Z tego też względu wydaje się, że wizyta u okulisty jest nieunikniona. Prawdopodobnie należy wykonać badanie okulistyczne, aby sprawdzić czy nie doszło do poważniejszych uszkodzeń warstw ochronnych oka np. rogówki. Jeśli tak się stało to lekarz przepisze Pani odpowiednie leki np. krople z antybiotykiem, maść które przyspieszą gojenie się oka i zniwelują uciążliwe dla Pani objawy.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/badanie-wzroku

https://portal.abczdrowie.pl/urazy-mechaniczne-oka-i-oczodolu

https://portal.abczdrowie.pl/cialo-obce-w-oku

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.