Co zrobić z tymi bólami głowy w ciąży?

Witam serdecznie, mam 22 lata od 4 lat cierpię na bóle głowy, w marcu rok temu miałam robione tk głowy bez kontrastu wyszło ok. Mama przerośnięte małżowiny i skrzywioną przegrodę, leczyłam się na nerwice lękowa, mam syna 9msc i jestem w 17 tyg ciążu, bóle głowy są okropne, najczęściej na czubku lub od skroni do czoła, są tępe i uciskowe, bolą mnie również oczy czasami. Niestety pale papierosy i to w dużych ilościach nie potrafię rzucić przez Stany lękowe. Byłam niedawno u neurologa i badanie wyszło ok. Chciała bym zrobić rezonans magnetyczny głowy ale nie wiem czy w ciąży można

Z powodu bólów głowy w tym etapie ciąży dopuszczalnym lekiem jest Paracetamol, którego tabletki 500 mg można stosować doraźnie w uzgodnieniu dawkowania z neurologiem, u którego się Pani leczy. Skoro badanie neurologiczne nie dało neurologowi podstaw do zlecenia Pani w ciąży kolejnego badania neuroobrazowego, to wnioski z badania TK głowy wskazują na celowość leczenia laryngologicznego po porodzie. Priorytetem dla Pani obecnie powinno być natychmiastowe i całkowite zaprzestanie palenia tytoniu. Wymaga Pani pilnej pomocy psychoterapeuty specjalizującego się w leczeniu uzależnień, tym bardziej że usprawiedliwia Pani swoje trwanie w nałogu w ciąży stanami lękowymi, których leczenie jest jednym z głównych zadań psychoterapii. Można to zacząć, np. w tej chwili od połączenia telefonicznego na nr podany na każdej paczce papierosów. Należy mieć świadomość potęgowania własnej winy za potencjalne liczne obciążenia chorobowego swojego nienarodzonego dziecka w całym jego późniejszym życiu na wskutek wypalania każdego kolejnego papierosa ( o ile dziecko przeżyje tę ciążę i urodzi się zdolne do życia ). Fakt palenia przez ciężarną papierosów poza aspektem medycznym powinien z urzędu być ścigany przez prokuraturę i przekazany do sądu celem udzielenia kary za narażanie życia i zdrowia nienarodzonego dziecka na skutki palenia tytoniu przez jego matkę.