Co zrobić z tymi kurzajkami?

Posiadam coś w postaci kurzajek na stopach i dłoniach. Na dłoniach są trzy pojedyncze oraz dwie pojedyncze na prawej stopie za to na lewej stopie posiadam ognisko kilku / kilkunastu w jednym miejscu. Próbowałem help4skin lecz nie ma żadnego efektu. Jak mogę sobie z tym poradzić?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zakładając, że Pana problemem są faktycznie kurzajki, to Help4skin z pewnością nie pomoże w rozwiązaniu go. Jeżeli ma Pan taką możliwość, to proszę pokazać zmiany dermatologowi lub zgłosić się do internisty z przychodni POZ.

Kurzajki są spowodowane infekcją wirusową, a konkretnie – wirusem HPV. Niestety nieskuteczne leczenie lub zaniedbanie i pozostawienie kurzajek samym sobie może skutkować ich pojawieniem się w kolejnych miejscach, rozrastaniem się zmian oraz dolegliwościami bólowymi. Więcej szczegółów w naszym artykule, zachęcam do lektury: https://uroda.abczdrowie.pl/kurzajka-na-stopie-przyczyny-leczenie.

W przypadku niewielkich kurzajek można zastosować preparaty dostępne w aptece bez recepty – zawierają kwas mlekowy lub salicylowy. O nich mówi artykuł dostępny pod tym adresem: https://uroda.abczdrowie.pl/preparat-na-kurzajki.

Oprócz tego istnieje szereg metod domowych na problemy z kurzajkami, m.in. jaskółcze ziele przykładane do zmiany. Jeśli jest Pan zainteresowany, to więcej sposobów na kurzajki zostało wskazanych w tym materiale: https://uroda.abczdrowie.pl/pozbadz-sie-kurzajek-najlepsze-domowe-sposoby-wideo.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.