Jaki kształt może mieć kurzajka?

Witam! Czy kurzajka zawsze ma okrągły kształt? Mam jedną kurzajkę na palcu i jest ona okrągła a druga narośl jest na zewnętrznej stronie dłoni,ale nie jest okrągła. Bardziej trójkątna,trochę wystającą ponad powierzchnię skóry. W kolorze normalnej kurzajki. Mam to od kilku miesięcy. Nie boli,nie swędzi. Nie powiększa się.
KOBIETA, 32 LAT 3 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

kurzajki mogą mieć różne kształty i formy, więc fakt, że jedna z nich jest bardziej trójkątna niż okrągła, nie musi być niepokojący. Kurzajki mogą być nieco wypukłe lub płaskie, jest to kwestia indywidualna

Można monitorować kurzajki pod kątem zmiany koloru, rozmiaru, kształtu itp. Jeśli kurzajka, którą Pani opisała, nie powiększa się, nie powoduje bólu ani swędzenia i nie ma innych objawów, to raczej nie ma powodów do niepokoju. Nie zmienia to jednak faktu, że trzeba poddać się leczeniu. Zachęcamy więc do wizyty u dermatologa.

Więcej na temat kurzajek można przeczytać w naszych artykułach, które znajdują się pod linkami:

https://portal.abczdrowie.pl/kurzajka-jak-wyglada-rodzaje-przyczyny-leczenie-domowe-sposoby,

https://uroda.abczdrowie.pl/zamrazanie-kurzajek.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.