Co zrobić z tymi szumami usznymi?

Szumy uszne. Od około 2 miesięcy występują u mnie szumy uszne. Są to takie krótkie dzwonienia po kilka kilkanaście sekund. Występują zazwyczaj raz w tygodniu czasem częściej, czasem nawet rzadziej. Informowała O tym lekarza ponieważ źle się czułam I bolała mnie głowa w okolicach zatok - mam skłonności do alergicznego zapalenia zatok. Dostałam sterydy do nosa i leki przeciwhistaminowe. Głowa już mnie nie boli, czuje że zatoki mi się "odetkaly" i wydzielina splywa po gardle. Sterydy stosuje od 2 tygodni. Mam stosować miesiąc. Jednak szumy nadal występują. Stosuje także irygacje nosa po nich odczuwam klikanie w uszach. Czuhe takze takie jakby wzmozone ciśnienie w uszach szczególnie przed tym kiedy występuje szum. Miałam też epizod bolu ucha wieczorem ale po wzięciu Ibupromu ból ustąpił. Oczuwan także czasami jakbym miała coś w drugim uchu szczególnie kiedy kaszle lub kicham. Kiedy ruszam szczęka lub polykam slibesłyszę klikanie w uszach. Co to moze byc?? Zaczynam się martwic i zwracac uwage na te szumy... czy takie szumy występujące przez kilka sekund mogą być skutkiem poważnych chorób? Dodam jeszcze ze choruje na tarczyce ( niedoczynność i Hashimoto) jestem osobą dość nerwowa i skupiająca się na swoim zdrowiu a także mam problemy z szyją - kiedy nią ruszam słyszę klikanie jakby kręgów - jest to slyszalne również przez innych ludzi. Proszę o pomoc i wyjaśnienie co to może oznaczać bo zaczynam się stresować.

Może szumy w przebiegu infekcji dróg oddechowych?; Oczywiście konieczny pełny wywiad i badanie najlepiej pełna ocena NEUROLOGICZNA ; Ważne objawy, historia leczenia ; stan ogólny pacjenta, schorzenia współistniejące, stosowane terapie, tryb życia, tryb pracy; Badanie ogólne i specjalistyczne Historia leczenia ? Objawy depresji częste po udarze mózgu ; Pozdrawiam i zapraszam na peną konsultację / telekonsultację