Co zrobić z ukruszoną plombą?

Witam. Podczas żucia gumy ukruszyła mi się dość stara plomba w dolnej 7. Jakieś 15 procent zęba jest odkryte ale dziury głębokiej nie ma. Nic nie boli jednak jeśli ruszam mocno głową na boki lub w dół czuję takie jakby "ciągnięcie" po szyi. Jeśli dotkne palcem szyi pod tym zębem również czuje taka tkliwość. Obecnie znajduję się zagranicą ale za 3 tyg będę w PL. Czy mogę z tym poczekać czy lepiej udać się na miejscu do stomatologa? Pozdrawiam

Witam.

"Wizualny" ubytek zęba wielkości 15% po wypadnięciu starego wypełnienia niekoniecznie oznacza, że pozostałe 85% zęba jest zdrowe. Należy sprawdzić to u stomatologa. Im wcześniej się Pan zgłosi na wizytę tym mniejsza szansa np. na konieczność leczenia kanałowego. Zalecam jak najszybszą wizytę dentystyczną.

Pozdrawiam!