Co zrobić, żeby poprawić poziom cukru?

Co zrobić, żeby poprawić poziom cukru? Moje pomiary: przed obiadem (ok. godz.16) 80-130, kolacja (ok. 19-20) 115-160. O północy poziom cukru spada do ok 110-130, a rano rośnie 160-200. Miesiąc temu w wyniku powikłań pogrypowych trafiłem na 2tyg. do szpitala (cukier 460, odwodnienie, kwasica ketonowa). Przyjmuję 10min przed posiłkiem humulin R wg tabeli oraz 3 razy dziennie metforminę (500). Jem posiłki o niskim IG 3razy dziennie (mimo to nadal odczuwam głód). Od choroby schudłem ponad 15kg

domyślam się, że postawiona diagnoza to typ. 1. cukrzycy. Z informacji wynika, że nie otrzymuje Pan insuliny bazalnej na noc, która ma za zadanie normalizację glikemii na czczo. Konieczne są ponadto pomiary 2g po posilkach celem określenia zakresy ewentulanych korekt dawek w ciągu dnia. Przez internet nie da się tego zrobić - wierzę, że jest już Pan pod kontrolą diabetologa i z niem należy imówić ten problem.