Codzienne palpitacje serca i napady częstoskurczu nadkomorowego w 18. tygodniu ciąży

Witam! jestem w 18 tygdrugiej ciazy. Codziennie mam palpitacje serca, odczuwane roznie, od uczucia uderzenia po przyspieszanie rytmu. Od 10 lat 2, 3 razy do roku mam tez napady czestoskurczu nadkomorowego ( bez zadnychobjawow), ktory trwa od 5 domax 40 min. Zawsze udawalo mi sie samodzielnie przywrocic rytm. W tej ciazy jeszcze go nie mialam ale palpitacje sa uciazliwe.czy sa oneniebezpieczne? a czy ew. Czestoskurcz jest dla mnie i dziecka niebezpieczny? Dziekuje za odp. Kasia

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Odczuwane przez Panią palpitacje mogą być wynikiem częstoskurczu nadkomorowego. Proszę nie bagatelizować objawów, tylko niezwłocznie skonsultować się ze specjalistą kardiologiem oraz ginekologiem, który prowadzi Pani ciążę.