Codzienny ból głowy i zaburzenia widzenia

Dzień dobry mam lat 19 codziennie boli mnie głowa czasami mam odczucie że mi gorąco w głowie słabo mi czasami i zaburzenia widzenia są i choruję na niedoczyność tarczycy a w rodzinie chorowali dużo osób na choroby serca

rozumiem, że skoro skierował Pan swoje pytanie do psychologa to z pewnością upatruje Pan przyczyn swoich dolegliwości somatycznych w czynnikach natury psychicznej. Pewnie intuicja dobrze Pana prowadzi. Z pomocą specjalisty - psychologa, psychoterapeuty może Pan określić czynniki stresogenne, emocjonalne, które mogą być przyczyną Pana problemów zdrowotnych, czy też wpływać na ich nasilenie. Zachęcam do wizyty u psychologa.

Marta Widera-Kędryna

Jeżeli jeszcze nie wykonał Pan pełnej diagnostyki w kierunku chorób, które mogłyby wywoływać takie objawy, to proszę to zrobić. Lekarz pierwszego kontaktu powinien skierować Pana na niezbędne badania. W przypadku kiedy ich wyniki wykluczą przyczyny związane ze stanem chorobowym, wtedy zalecam konsultację psychologiczną. Często objawy somatyczne towarzyszą zaburzeniom nerwicowym czy lękowym.

Pozdrawiam serdecznie.

Witam Pana. Przede wszystkim przy rozpoznanych dolegliwościach zachęcam Pana do kontaktu i współpracy z lekarzem prowadzącym, który może zlecić badania diagnozujące ewentualne źródła Pana objawów (od strony fizjologicznej). Obecnie nie jest już tajemnicą, że problemy z tarczycą oraz choroby kardiologiczne mogą mieć związek z obszarem psychologicznym. Rozmawiając z lekarzem prowadzącym o Pana dolegliwościach może Pan dopytać o możliwość skierowania do psychologa. Być może proces diagnostyczny zrealizowany przez specjalistów w tych obu obszarach (lekarzy i psychologa) pozwoli w pełni rozstrzygnąć co jest źródłem Pana dolegliwości oraz zastosować odpowiednie leczenie. Pozdrawiam Pana.
www.piotrantoniak.pl