Cofnięte zęby w dolnym łuku

Witam serdecznie. Mam pytanie odnośnie moich zębów, mianowicie w dolnym łuku 2 zęby są bardzo cofnięte/przechylone w stronę języka, a jest to czwórka z prawej i piątka z lewej, czy jest możliwe "podniesienie" ich zwykłym aparatem ortodontycznym stałym? Czy może czeka mnie leczenie aparatem wewnętrznym lub usunięcie tychże zębów? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź :)

Dzień dobry. Pochylenie i przemieszczanie się do środka lub na zewnątrz łuku świadczą o braku miejsca. O tym czy zęby muszą byc usunięte czy wyprostowane, można powiedzieć dopiero po analizie i pomiarach dokonanych na modelu. Oczywiście można w takim przypadku zastosować zwykły aparat stały. Bedzie nawet skuteczniejszy niż wewnętrzny. Serdecznie pozdrawiam, Urszula Jarosz

Witam serdecznie,
Aparat stały jest najlepszą metodą leczenia jeśli chodzi o typowe wady położenia zębów. W tym przypadku jak najbardziej powinna być możliwa korekta ustawienia zębów.
To czy będzie konieczne usunięcie tych zębów, zadecyduje ortodonta na podstawie zdjęć RTG, badania oraz modeli. Wykona on odpowiednie pomiary, które określą, czy jest wystarczająca ilość miejsca na ponowne ustawienie tych zębów w łuku.