Comiesięczne swędzenie twarzy, opuchlizna i wysypka

Od jakiegoś czasu praktycznie co miesiąc występuje okropne swędzenie twarzy puchnie piecze i robi się dosłownie skorupa,w pogotowiu otrzymuje kroplówką bo skora odwodniona hydrokortyzon lub wapno, na następny dzień dalej to samo nasila się swędzenie twarz niczym karton Obecnie 3 dzień nie pomaga krem nawilżający Loratandyna odczuwam pulsowanie puchnięcia twarzy na czole mniej ale nos policzki nos i broda jedna skorupa, podskórne grudki czerwone piekące plamy,co robić przez 50 lat nie byłam na nic uczulona cerę miałam ładna nie mam zmarszczek nie chodziłam po kosmetyczkach kosmetyki naturalne krem nivea lum dla dzieci nic nie stosowałam nie było potrzeby.Obecnie wstydzę się wyjść na ulice od 3 dni wygląda to okropnie -proszę o pomoc
KOBIETA, 58 LAT ponad rok temu

Czym jest opryszczka?

Opryszczka może pojawić się na różnych częściach ciała, ale najczęściej atakuje okolice warg. Wywołują ją wirusy. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć o opryszczce.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Opisane objawy mogą być spowodowane reakcją alergiczną. Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę udać się na ponowną wizytę u lekarza.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty