Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zmiany skórne na twarzy po kosmetyku

Witam. 2 razy zastosowałam tonik z kwasem mlekowym w stężeniu 8%, połączony z aloesem i witaminą B3 oraz kwasem hialuronowym. Po drugim dniu stosowania wyskoczyły mi na twarzy i szyi drobne krostki, (w dotyku jak piasek na skórze) skóra stała się czerwona, piekąca, wokół nosa i ust pojawiła się wręcz skorupa! to już trwa 3 dnień, nie bardzo wiem jak sobie z tym poradzić (stosowałam aloes i kwas hialuronowy, ale piekło strasznie, teraz ratuję się alantanem) co jeszcze mogę zrobić?proszę o pomoc!
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Czy świąd da się zredukować?

Atopowe zapalenie skóry byłoby mniej uciążliwe dla pacjenta, gdyby udało się zredukować świąd. Czy można to zrobić? Na to pytanie odpowiada prof. Jacek Szepietowski.

Powinna Pani odstawić wszelkie stosowane kosmetyki, można wypić wapno w syropie/ płynie, ewentualnie można natłuścić skórę zwykłą jadalną oliwą, wazeliną lub Lekobazą i koniecznie odwiedzić dermatologa

0

Witam proszę odstawić wszystko. Doszło do podrażnienia skóry. Warto wypić wapno, odwiedzić dermatologa, który obejrzy stan skóry i dobierze metodę leczenia. Aby złagodzić objawy swędzenia i pieczenia można zastosować panthenol.

To,że na skórze po paru dniach pojawiły się krostki drobne po stosowaniu kwasu mlekowego to naturalna reakcja skóry- oczyszcza się w ten sposób. Możliwe że doszło do podrażnienia lub uczulenia dlatego skóra zaczęła swędzieć i piec lub preparat był za długo na skórze trzymany.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy