Zmiany skórne na twarzy po kosmetyku

Witam. 2 razy zastosowałam tonik z kwasem mlekowym w stężeniu 8%, połączony z aloesem i witaminą B3 oraz kwasem hialuronowym. Po drugim dniu stosowania wyskoczyły mi na twarzy i szyi drobne krostki, (w dotyku jak piasek na skórze) skóra stała się czerwona, piekąca, wokół nosa i ust pojawiła się wręcz skorupa! to już trwa 3 dnień, nie bardzo wiem jak sobie z tym poradzić (stosowałam aloes i kwas hialuronowy, ale piekło strasznie, teraz ratuję się alantanem) co jeszcze mogę zrobić?proszę o pomoc!

Powinna Pani odstawić wszelkie stosowane kosmetyki, można wypić wapno w syropie/ płynie, ewentualnie można natłuścić skórę zwykłą jadalną oliwą, wazeliną lub Lekobazą i koniecznie odwiedzić dermatologa

Witam proszę odstawić wszystko. Doszło do podrażnienia skóry. Warto wypić wapno, odwiedzić dermatologa, który obejrzy stan skóry i dobierze metodę leczenia. Aby złagodzić objawy swędzenia i pieczenia można zastosować panthenol.

To,że na skórze po paru dniach pojawiły się krostki drobne po stosowaniu kwasu mlekowego to naturalna reakcja skóry- oczyszcza się w ten sposób. Możliwe że doszło do podrażnienia lub uczulenia dlatego skóra zaczęła swędzieć i piec lub preparat był za długo na skórze trzymany.