Wodniste bąble po opaleniu twarzy

Witam przebywałam na dworze i spaliło mnie głównie martwie się twarzą bo pojawiły się bble wodniste i się martwie.co robić?

Witam,
Niestety skutki poparzenia słonecznego mogą być widoczne nie tylko natychmiast ponaslonecznieniuu, mogą również pojawić po jakimś czasie. Fakt, ze doszło do powstania babli świadczy, ze zaszły zmiany w skórze właściwej. Po ustąpieniu babli mogą pozostać blizny lub przebarwienia, nie jest to jednak regula. Najbezpieczniejsza forma opalania jest używanie preparatów z filtrami, zawartych w kremach do opalania i pokładach. o tym pamiętać na przyszłość. Obecne skutki oparzenia moze złagodzić woda termalna lub maści takie jak alantan czy bepanten.
Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Pani opis wskazuje, że najprawdopodobniej doszło do poparzenia. Można zgłosić się do lekarza a tymczasem proszę stosować preparaty nawilżająco łagodzące - allantan, panthenol, woda termalna - oraz unikać kontaktu ze słońcem.

Pozdrawiam