Controloc 40 przy nadkwasocie i zgadze

Witam, od długiego czasu męczę się z nadkwasotą i zgagą - przy zgadze bardzo słabo i źle sie czuje, mam mdłości i jestem osłabiona i bóle w żołądku. Doktor przepisał mi controloc 40 i na nadkwasotę pomaga, ale zgage nadal mam. Na zgage czasem na chwie pomaga mi mleko i jak coś zjem, a słyszałam, że jak tak jest to są wrzody. Czy to prawda? Czy powinnam o tym powiedzieć lekarzowi?

Nie wiem niestety co nazwa Pani zgagą, a co nadkwasotą. Właściwie dziś nie wyróżnia się takiego objawy jak nadkwasota. Jest to stare ( z ubiegłego wieku ) określenie zgagi.
Zgaga jest objawem choroby refluksowej przełyku, w której podstawowym leczeniem są leki z grupy Controloku.
Jeśli ten lek nie w pełni Pani pomaga, a tak rozumiem pytanie, to znaczy, że albo wymaga Pani innego leczenia, albo jest jeszcze jakaś inna choroba która wywołuje u Pani dolegliwości.
Prawdopodobnie bedzi Pani wymagała dodatkowych badań.
Wiecej informacji na naszej stronie www.melitamedical.pl