Morfologia przy nadkwasocie i zgadze

Witam, byłam u lekarza swojego, ponieważ mam problemy z nadkwasotą i zgagą i przy tym z innymi dolegliwościami. Dostałam od niego tabletki contoloc oraz skierowanie na morfologie i bakterie helicobacter. Zastanawia mnie dlaczego na morfologie, co ona może wykazać związanego ze zgaga oraz nadkwasotą? Moje 2 pytanie, czy tabletki powinnam zacząć brać po zrobieniu badań czy mogę zaczać wczesniej i nie sfałszuje one wyników? ;)

Jeśli ma Pani zgagę prawdopodobnie cierpi Pani na chorobę refluksową przełyku. Controloc jest właściwym lekiem dla Pani. W tej chorobie nie jest potrzebne wykonywanie ani morfologii krwi ani też badania na Helicobacter. Być może lekarz, poza tą chorobą, poszukuje innych schorzeń i dlatego są mu te badania potrzebne?