Conzrobicz taką pokrzywką?

Serum z 20% vit.C spowodowało pokrzywkę na dłoniach? Od tygodnia używam na noc serum Dermomedica 20% vit. C. Skóra twarzy bardzo dobrze zareagowała na kosmetyk, ale wczoraj zauważyłam na fragmencie dłoni 'pokrzywkę'. Dzisiaj, po nałożeniu na twarz serum, pokrzywka stała się jeszcze bardziej widoczna i zaczęła pojawiać się także na drugiej dłoni w analogicznym miejscu. Nigdy nie miałam takiej reakcji alergicznej. To moje pierwsze serum z vit.C i nie chciałabym z niego rezygnować. Proszę o poradę.

Dzień dobry,

tego typu objawy powinny być zdiagnozowane przez dermatologa lub alergologa, ponieważ sama Pani pisze "pokrzywka". Jeśli zmiany mają charakter swędzących bąbelków to niestety konieczne będzie odłożenie serum z witaminą C. W celu złagodzenia objawów polecam wapno rozpuszczalne 2x dziennie, leki antyhistaminowe bez recepty 1x dziennie (jeśli objawy są dotkliwe) oraz pielęgnację skóry emolientem.

Pozdrawiam,

dr Ewa Szmaj