Cp mogło się stać z moim palcem?

Witam, od kilku dni borykam się z przypadłością palca wskazującego u prawej dłoni. Zaczął on bowiem puchnąć w miejscu macierza paznkocia. Obrzęk z każdym dniem staje się coraz większy, jest czerwony. Widać na nim małą czerwoną kropkę. Miejsce pobolewa samoczynnie, boli jak mocno się naciśnie. Podejrzewałam zanokcicę lub zastrzał, ale spod paznokcia nie wycieka póki co żadna ropa. Próbowałam zciągnąć opuchliznę rewanolem, wodą z sodą, wrzątkiem z solą, jednakże nic się nie dzieje, a wręcz opuchlizna wzrasta. Pragnę jeszcze dodać, że nie pracuję dłońmi przy ziemii, nie doświadczam dużego wysiłku, nie wykonuję manicure ani nie przypominam sobie, by coś mnie ugryzło lub ukuło. Czy jest możliwe, że jest to infekcja, lub moje wcześniejsze przypuszczenia są akuratne? Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedź

Dzień dobry,

może to być wynik urazu macierzy paznokcia pod wpływem uderzenia, przytrzaśnięcia itp. Polecam wizytę u dobrego dermatologa.

Pozdrawiam,

Ewa Szmaj