CRL - czy jest w normie?
Witam.
Mam pytanie odnośnie mojego wyniku dzisiejszego USG, a dokładnie odnośnie CRL. Czy CRL 87mm w 14 tygodniu+6 dni jest w normie?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Lek. Kalina Wysocka-Dubielecka
Witam!
Przyjmuje się, że w trzecim miesiącu rozwoju długość ciemieniowo-siedzeniowa płodu (CRL) powinna wynosić około 87 mm, co oznacza, że Pani dziecko rozwija się prawidłowo. To właśnie na podstawie tego parametru lekarz wykonujący badanie mógł ocenić dokładny wiek ciążowy.