CRL - czy jest w normie?

Witam.

Mam pytanie odnośnie mojego wyniku dzisiejszego USG, a dokładnie odnośnie CRL. Czy CRL 87mm w 14 tygodniu+6 dni jest w normie?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam!

Przyjmuje się, że w trzecim miesiącu rozwoju długość ciemieniowo-siedzeniowa płodu (CRL) powinna wynosić około 87 mm, co oznacza, że Pani dziecko rozwija się prawidłowo. To właśnie na podstawie tego parametru lekarz wykonujący badanie mógł ocenić dokładny wiek ciążowy.